هشت روش که نرخ تبدیل گوگل ادوردز شما را دو برابر می‌کنند – بخش اول

هشت روش که نرخ تبدیل گوگل ادوردز شما را دو برابر می‌کنند – بخش اول

آیا دوست دارید نرخ تبدیل (Conversion Rate) اکانت PPC گوگل ادوردز خود را دو برابر کنید؟ احتمالا این سوال احمقانه‌ای است؛ البته که دوست دارید! اغلب تبلیغ کنندگان باهوش ادوردز در مورد دو چیز نگران هستند:

  • افزایش نرخ تبدیل (Conversion Rate)
  • کاهش قیمت تبدیل (Cost Per Conversion)

هر چیز دیگری در اولویت دوم نسبت به این دو هدف اصلی قرار می‌گیرد و بدون رسیدن به این اهداف، مساله دیگری برای بازاریاب اهمیت ندارد.

کار عاقلانه‌ این است که الفبای فنی این زمینه را فرا گیرید تا بتوانید موارد مورد نظر خود را به خوبی پیگیری کنید: احتمالا کد تبدیل (Conversion Code)، شناسه تبدیل (Conversion ID) یا پیکسل تبدیل (Conversion Pixel) مفاهیم جدیدی برای شما به حساب می‌آیند. 

برای جلوگیری از اتلاف هزینه و زمان خود روی ادوردز، باید به عواملی که برای موفقیت در طولانی مدت تعیین کننده هستند دقت نمایید. براساس آمار Sitewit، هزینه خرج شده برای تبلیغات PPC سال به سال تا سه ماه پایانی سال 2014، به میزان 12% افزایش یافته و کسب و کارها به طور متوسط به ازای هر 1 دلار خرج شده در ادوردز، 2 دلار به دست آورده‌اند. بنابراین لازم است بدانید که هزینه‌ای که به ادوردز اختصاص می‌دهید، می‌تواند سودآور باشد.

با این حال، سرمایه‌گذاری روی تبلیغات ادوردز بدون دریافت نتیجه مناسب به کسب و کار شما آسیب می‌رساند؛ به همین دلیل است که باید از کمپین‌های خود هوشمندانه‌تر استفاده کنید. بازاریابان باهوش بهترین نتایج را دریافت می‌کنند. 

اگر به دلیل این که در مورد ضرر مالی نگرانید در استفاده از ادوردز شک دارید، می‌توانید با دانستن این موضوع از نگرانی در بیایید: بر اساس شاخص‌های کلیدی بازاریابی (KPI)، ادوردز بالاترین نرخ تبدیل و بازگشت سرمایه (ROI) را تولید می‌کند. 

نرخ تبدیل Conversion Rate ادوردز

نرخ تبدیل Conversion Rate ادوردز

 

در این مقاله، بهترین روش‌های بهبود نرخ تبدیل گوگل ادوردز با استفاده از ابزار رصد تبدیل (Conversion) به شما آموزش داده خواهد شد. موارد قرار داده شده در این صفحه، اثبات شده هستند؛ پس بیایید شروع کنیم:

  • مهندسی معکوس مسیر خرید با استفاده از ادوردز

مهندسی معکوس که با عنوان “Back Engineering” نیز شناخته می‌شود، همان فرآیند استخراج دانش یا طرح اطلاعات از هر ساخته بشر و بازتولید یا تکثیر محصولی دیگر بر اساس اطلاعات استخراج شده می‌باشد. این فرآیند اغلب شامل جدا کردن بخش‌های تشکیل دهنده یک محصول (مثلا یک دستگاه مکانیکی، قطعه الکترونیک، برنامه کامپیوتری یا ماده زیست شناسی، شیمیایی یا ارگانیک) و تحلیل جزئیات بخش‌ها و کارکرد آن‌ها می‌شود.

به عنوان یک تازه‌کار در ادوردز زمانی که تصور کلی، روش یا استراتژی‌ای پیدا می‌کنید که به نظر می‌رسد نتیجه‌بخش خواهد بود، نباید فقط برای دریافت نتیجه نهایی هیجان‌زده شوید؛ بلکه لازم است در مورد فرآیند آن مطالعه انجام دهید تا بتوانید خودتان آن را پیاده‌سازی نمایید. 

به خاطر داشته باشید که بازه نیازهای مصرف‌کنندگان آنلاین، متغیر است.

Conversion Rate ادوردز

Conversion Rate ادوردز

 

برای مثال، زمانی که یاد می‌گیرید چگونه لیستی از 1,000 مشترک ایمیل را در 30 روز بسازید، اهمیت ندارد که در چه بازاری کار میکنید؛ می‌توانید به سادگی از چیزی که می‌دانید استفاده نمایید و همان نتایج تبدیل را به دست آورید. 

برای این که تبلیغ‌کننده PPC باهوشی باشید، لازم است بفهمید که با چه چیزی کار می‌کنید. هر کانال بازاریابی که نیازمند میزان قابل توجهی زمان و هزینه مالی است، باید پیش از به دست آوردن نتایج بررسی، تشریح و تحلیل شود. گوگل ادوردز نیز از این امر مستثنی نیست و در کار با آن لازم است انواع تبدیلی که به دست می‌آورید را به خوبی درک کنید. 

مهندسی معکوس مسیر خرید نقطه خوبی برای شروع این کار است. این عنوان به سادگی یعنی شما نتایج نهایی دلخواه خود را در نظر می‌گیرید، سپس کلمات کلیدی خود را انتخاب می‌کنید، متن تبلیغ را می‌نویسید و صفحه فرود (Landing Page) را آماده می‌کنید تا به هدف نهایی خود یعنی تبدیل (Conversion) دست یابید. 

این که بتوانید بفهمید مشتریان شما چگونه خرید می‌کنند، در کمپین‌های ادوردز به شما منفعت می‌بخشد. برای مثال، زمانی که یک مشتری برای اولین بار از سایت یا فروشگاه شما بازدید می‌کند چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا مسیر واضحی برای آن‌ها تعیین کرده‌اید تا آن را دنبال کنند؟ 

چرخه خرید مشتری معمولا پنج مرحله دارد و در هر مرحله، مشتری شما سوالات متفاوتی می‌پرسد. بنابراین هر تبلیغ سرچ یا تبلیغ نمایش باید مواردی را شامل شود که در هر مرحله از این چرخه، برای مشتری مناسب باشد. برای این کار به کدهای پیگیری تبدیل (Conversion Codes) نیاز خواهید داشت تا اطلاعات ارائه شده به مشتری را مفید نگه دارید. 

کد تبدیل Conversion Code ادوردز

کد تبدیل Conversion Code ادوردز

 

برای مثال، اگر مشتریان شما هنوز نمی‌دانند که چه محصولی برای حل نیازشان به آن‌ها کمک می‌کند، این که نام محصول خود را در عنوان تبلیغ قرار دهید بی‌تاثیر (اگر مخرب نباشد) است.

از سوی دیگر، اگر برند شما معروف باشد یا مخاطب هدف‌گذاری شده بداند که سیستم کاری شما به چه ترتیبی است، قرار دادن نام محصول در عنوان تبلیغ مشکلی ندارد. پس برای این که مشتریان جدید و کاربران را تشویق به امتحان محصول جدید کنید، فرض را بر این نگذارید که آن‌ها می‌دانند کالای شما چه کاری انجام می‌دهد. به جای این کار می‌توانید مانند مثال زیر، به آن‌ها تخفیف بدهید یا مزایای استفاده از محصول خود را توضیح دهید:

تبلیغ ادوردز

تبلیغ ادوردز

هدف استفاده از تبدیل از نوع مهندسی معکوس این است که بازدیدکنندگان شما تبدیل به مشترکان ایمیل شوند، تشویق به خرید شوند و مشتریان جدید به سایت شما بیایند؛ حتی اگر هدف اصلی آن‌ها از کلیک روی تبلیغ شما انجام این موارد نباشد. حداقل فایده این کار این است که تبدیل مثبتی خواهید داشت.

اگر مشتریان شما از راه‌حلی که میخواهند مطمئن هستند اما هنوز در مرحله خرید مرددند، می‌توانید از وبینارهای محصول، فایل‌های توضیحی، بررسی موردی محصول، FAQ، صفحات اطلاعاتی، ویدئوی نمایش محصول و دسترسی رایگان استفاده نمایید تا مردم را تشویق به ثبت نام در سایت و شناخت برند خود کنید.آنالیتیکس ادوردز

آنالیتیکس ادوردز

 

در داشبورد گوگل آنالیتیکس خود می‌توانید از نوار ابزار “Behaviours” و همینطور جریان ثبت سفارش‌ها و تبدیل استفاده کنید تا به خوبی بفهمید که چگونه نیازهای مشتریان شما می‌تواند پس از بازدید از سایتتان تغییر کند. 

رفتار کاربر ادوردز

رفتار کاربر ادوردز

 

در تصویر فوق، می‌توانید مشاهده کنید که تعداد بازدیدکنندگان جدید از تعداد بازدیدکنندگان ثابت بیش‌تر است. در صورتی که مخاطبان شما از چنین خط رفتاری ثابتی پیروی می‌کنند، این نشان‌دهنده این است که بازدیدکنندگان شما برند یا محصول شما را پیش از ورود به سایت نمی‌شناخته‌اند. بنابراین لازم است به خوبی به آن‌ها اطلاع‌ رسانی کنید

در صورتی که از شبکه‌های اجتماعی به سایت خود ورودی دارید، ممکن است استفاده از پیکسل تبدیل (Conversion Pixel) به عنوان کد پیگیری شما مفید باشد تا کاملا بدانید که کلیک‌های موفق شما از چه منبعی می‌آیند. 

نیازهای یک مشتری می‌تواند در هر زمانی تغییر کند. برای مثال، یک مشتری احتمالی که تا به حال اسم برند شما را نشنیده ممکن است روی تبلیغ شما کلیک کند و به جای این که فقط در مورد کالای شما اطلاعات کسب کند، تصمیم بگیرد که آن را خریداری نماید. البته که شما تبدیل (Conversion) را دوست دارید، ولی هنوز هم لازم است کد تبدیل (Conversion Code) را برای دریافت نتایج ثابت کرک (Crack) کنید.

پس چگونه مطمئن شویم که چرخه خرید در سایت شما برای مشتریانتان مناسب است؟ آیا برای آن‌ها همان ایمیلی را می‌فرستید که برای سایر مشترکان ارسال می‌کنید؟ روش بهتر این است که لیست مشترکان خود را بخش‌بندی کنید و ایمیل‌های هدف‌گذاری شده با شناسه تبدیل (Conversion ID) مشخصی بر روی کلیک ارسال گردند. 

 

برای مطالعه بخش دوم کلیک نمایید

 

منبع: neilpatel