هشت روش که نرخ تبدیل گوگل ادوردز شما را دو برابر می‌کنند – بخش دوم

هشت روش که نرخ تبدیل گوگل ادوردز شما را دو برابر می‌کنند – بخش دوم

در بخش قبلی توضیحاتی را در مورد چگونگی مهندسی معکوس خرید به شما ارائه کردیم. در این بخش، نکات دیگری را در راستای افزایش نرخ تبدیل ادوردز در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 

برای مطالعه بخش اول کلیک نمایید

 

  • از بازاریابی دوباره (Remarketing) به عنوان ابزار CRO (تنظیم کننده نرخ تبدیل) در ادوردز استفاده کنید

بازاریابی دوباره (Retargeting) یکی از موثرترین استراتژی‌های نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز می‌باشد. استفاده مناسب از کد پیگیری به شما کمک می‌کند تا دوباره به مشتریان احتمالی خود دست یابید. در واقع ریمارکتینگ روشی موثر برای بهبود نرخ تبدیل شما با استفاده از گوگل ادوردز به شمار می‌رود و به شما کمک می‌کند تا بازدید‌کنندگانی که در قبلا در خرید تردید داشته‌اند را تشویق به بازگشت به سایت خود نمایید. این بخشی از هدف تجاری شماست که تنها با استفاده از یک ابزار پیگیری تبدیل (Conversion tracking tool) قابل دستیابی می‌باشد. 

بسیاری از تبلیغ کنندگان PPC هرگز استفاده از ریمارکتینگ را به عنوان ابزار بهبود نرخ تبدیل در نظر نمی‌گیرند؛ اما این کار باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما خواهد بود. گذشته از این، به ندرت کسی در اولین بازدید خود از سایت شما خرید و ایجاد تبدیل خواهد کرد. در واقع، بر اساس گفته موسسه تحقیقاتی Baymard، تعداد 70% از خریداران در بازدید اول قسمت پرداخت را ترک خواهند کرد. 

زمانی که از بازاریابی دوباره (Remarketing) استفاده می‌کنید، به سادگی همان تبلیغاتی را به مشتری نمایش می‌دهید که قبلا چند بار مشاهده کرده است. با این کار می‌توانید آن‌ها را به سایت خود بازگردانید و احتمال این که روی تبلیغات نمایش داده شده توسط شما کلیک کنند و محصول شما را خریداری کنند را افزایش دهید.

Remarketing ادوردز

Remarketing ادوردز

 

بنا به گفته نویسنده سایت WordStream، معمولا زمانی که به طور مداوم هدف‌گذاری دوباره (Retargeting) را انجام می‌دهید، تبدیل (Conversion) بسیار بالا می‌رود. بنابراین از آنجایی که افرادی که هدف‌گذاری می‌کنید قبلا به تبلیغ شما علاقه نشان داده‌اند یا از سایت شما بازدید کرده‌اند، توصیه می‌کنیم که در این کار پشتکار داشته باشید.

اغلب ابزارهای پیگیری تبدیل از کد تبدیلی (Conversion Code) که در کلیک تعبیه شده استفاده می‌کنند تا چگونگی رسیدن بازدیدکنندگان به سایت را رصد کنند. همچنین می‌توانید یک شناسه تبدیل (Conversion ID) مشابه کد تخفیف را نیز در آن قرار دهید تا بفهمید که چه تبلیغاتی منجر به تبدیل می‌شوند.

Conversion Rates ادوردز

Conversion Rates ادوردز

 

هدف‌گذاری دوباره (Retargeting) بازدیدکنندگان از دست رفته شما تنها روی تبدیل گوگل ادوردز موثر نیست و بر بسیاری از پلتفرم‌ها تاثیرگذار است. برای مثال، هدف‌گذاری دوباره (Retargeting) ایمیل به خطوط هوایی KLM کمک کرد تا نرخ باز شدن ایمیل را به 34% و نرخ کلیک (Click Through Rate) را به 94% برسانند.   • طراحی صفحه فرود (Landing Page) را تست کنید

چه از روش‌های رایگان برای جذب ترافیک استفاده می‌کنید و چه یک کمپین تبلیغ ادوردز را اداره می‌کنید، لازم است از روش Split-Testing استفاده کنید؛ این روش بدین شکل است که نسخه‌های مختلف صفحه فرود (Landing Page) خود را تست می‌کنید و بر اساس کارکرد، بهترین نسخه را انتخاب می‌نمایید. بر اساس اطلاعات SEOGadget، میزان 44% از شرکت‌ها از این روش (Split-Testing) استفاده می‌کنند.

متن تبلیغ شما، نرخ کلیک (Click-Through) را کنترل می‌کند؛ در حالی که صفحه فرود (Landing Page) روی نرخ تبدیل (Conversion Rate) تاثیر می‌گذارد. به طور کلی این‌ موارد، معیارهای سنجش انواع مختلف تبدیل (Conversion) می‌باشند؛ بنابراین طراحی صفحه فرود در نرخ تبدیل (Conversion Rate) کمپین شما تاثیر می‌گذارد.

لازم است تصمیم بگیرید که قرار است از چه جاذبه‌ای استفاده کنید. بسیاری از بازاریابان معتقدند که سمینارهای ویدئویی (Webinar) بیش‌ترین تعداد مشتری را ایجاد می‌کنند؛ اما تست ممکن است نشان دهد که ebook مشتریان بیش‌تری برای شما پیدا خواهد کرد. این مورد در شناسه تبدیل (Conversion ID) تعریف می‌شود. 

Landing Page ادوردز

Landing Page ادوردز

 

زمانی که یک لندینگ پیج قدرت تبدیل بالایی داشته باشد، می‌توانید کلیک و ترافیک خود را به حداکثر برسانید و به جای اتلاف هزینه، پیشرفت‌های پیوسته‌ای را در تبدیل گوگل ادوردز مشاهده خواهید کرد. بسیاری از موسسات از تست صفحات فرود خود بهره برده‌اند. برای مثال اوباما 60 میلیون دلار را با استفاده از تست A/B در صفحه فرود و سایر عوامل مرتبط جمع‌آوری کرد.

هر موردی در صفحه فرود شما باید تست شود. برای مثال، لازم است قرارگیری، شکل و رنگ Call To Action را تست کنید. 

نرخ تبدیل ادوردز

نرخ تبدیل ادوردز

 

هریک از تغییراتی که ایجاد می‌کنید، مانند مثال بالا موجب بالاتر رفتن نرخ تبدیل یا کاهش آن می‌شوند؛ بنابراین رنگ غلط یا درستی و قوانین بین‌المللی‌ای وجود ندارد. به جای آن، صفحه فرود خود را تست کنید و نسخه‌ای که بهترین کارکرد را برای رسیدن به هدف شما یعنی فروش دارد، انتخاب نمایید. 

 

برای مطالعه بخش سوم کلیک نمایید

 

 

منبع: neilpatel