هشت روش که نرخ تبدیل گوگل ادوردز شما را دو برابر می‌کنند – بخش سوم

هشت روش که نرخ تبدیل گوگل ادوردز شما را دو برابر می‌کنند – بخش سوم

در بخش دوم این مجموعه، بر اهمیت بازاریابی دوباره (Remarketing) و طراحی صفحه فرود در گوگل ادوردز تاکید کردیم و به شرح جزئیات این موارد پرداختیم. در این بخش، نکاتی را در رابطه با ارتباط صفحه فرود (Landing Page) و تبلیغ برای شما توضیح می‌دهیم.

 

برای مطالعه بخش اول کلیک نمایید

برای مطالعه بخش دوم کلیک نمایید

 

  • متن تبلیغ ادوردز را با صفحات فرود (Landing Page) هماهنگ کنید.

این موضوع پیچیده‌ای نیست؛ اگر می‌خواهید متن تبلیغ شما بیش‌ترین کلیک ممکن را تولید کند، لازم است آن را با صفحه فرود (Landing Page) خود هماهنگ نمایید.

بر اساس کتاب “قدرت تبلیغ پولی را رها کن”، زمانی که تبلیغ شما با صفحات فرود (Landing Page) هماهنگ باشد، کلیک‌ها تاثیر معنی‌داری خواهند داشت و امتیاز کیفی (Quality Score) شما افزایش خواهد یافت. به خصوص 6 مولفه به افزایش امتیاز کیفی شما کمک خواهند کرد. به جدول زیر دقت کنید:

ارتباط Quality Score با Landing Page ادوردز

ارتباط Quality Score با Landing Page ادوردز

 

امتیاز کیفی مهم است؛ نه فقط به خاطر این که مولفه‌ای کلیدی برای عملکرد گذشته کمپین PPC شماست، بلکه به خاطر این که راهی مناسب برای پیش‌بینی عملکرد کمپین‌های آتی شما نیز هست. بنابراین توصیه می‌شود زمانی که چیزی را در کمپین خود تغییر می‌دهید، کد تبدیل (Conversion Code) خود را نیز تغییر دهید.

امتیاز کیفی شما همان چیزی است که گوگل برای سنجش موثر و کارآمد بودن کمپین‌های PPC از آن استفاده می‌کند. امتیاز کیفی بالا بدین معنی است که متن تبلیغ شما مرتبط با موضوع و متقاعد کننده است.

Quality Score ادوردز

Quality Score ادوردز

 

مهم‌تر از آن، امتیاز کیفی بالا هزینه‌های تبلیغات را کاهش می‌دهد، نمایش تبلیغات شما را افزایش می‌دهد و به قرارگیری بهتر تبلیغ شما در شبکه‌های سرچ و نمایش منجر می‌شود. این موضوع، تبدیل (Conversion) گوگل ادوردز را افزایش می‌دهد. کار شما این است که مسیر روشنی را رو به فروش باز کنید؛ پس متن صفحه فرود (Landing Page) شما باید بازتابی از متن تبلیغاتتان باشد. 

برای مثال اگر قصد فروش یک کالای فیزیکی را دارید، می‌توانید به سادگی ترافیک کلیک را به صفحه محصول بفرستید تا بتوانند آن را بخرند. این کار، تنها نیازمند پیاده‌سازی یک کد پیگیری تبدیل ساده است. در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید که سایت 6PM چگونه این کار را برای کفش‌های Nine West انجام می‌دهد:

Conversion code ادوردز

Conversion code ادوردز

 

عنوان “تخفیف Nine West – با کفش‌های Nine West تا 75% صرفه‌جویی کنید.” بسیار به صفحات فرود آن مرتبط است.

همچنین URL قرار داده شده در تبلیغ حاوی کلمه کلیدی “Nine West” است که برای بهبود نرخ کلیک (Click-Through) بسیار مناسب است. زمانی که روی تبلیغ سرچ کلیک می‌شود، کاربر به طور مستقیم به فروشگاه Nine West برده می‌شود تا بتواند به آسانی کالای مورد نظر خود را خریداری نماید.

عنوان Landing Page ادوردز

عنوان Landing Page ادوردز

 

جنبه دیگر این هماهنگی، زمینه کلمه کلیدی شماست. برای مثال اگر برای “ابزار پیگیری شبکه‌های اجتماعی” در ادوردز تبلیغ می‌کنید، صفحه فرود (Landing Page) لازم است عنوانی مانند “پیگیری شبکه‌های اجتماعی” یا نامی مشابه متن تبلیغ شما داشته باشد. اگر کلیک‌ها را مثلا به صفحه فرودی با عنوان “نکات بازاریابی شبکه‌های اجتماعی” بفرستید، هماهنگی‌ای بین تبلیغ و صفحه فرود (Landing Page) وجود نخواهد داشت. آنگاه CPC (هزینه کلیک) افزایش می‌یابد؛ زیرا ترافیک کلیک (مشتریان احتمالی) به صفحه‌ای هدایت نمی‌شود که با نوع تبدیل در یک سطح باشد.

به هر صورت بهتر است فراتر از کلمات کلیدی به موضوع نگاه کنیم؛ زیرا در بازاریابی سرچ امروزه، تمرکز بر روی تنظیمات کاربری می‌باشد و لازم است به آن توجه کافی نشان دهیم؛ زیرا امتیاز کیفی تجربه کاربری را در صفحه فرود (Landing Page) می‌سنجد و این بر روند سرچ موثر است.

در همین راستا شرکت Optimizely آزمایشی انجام داد تا متوجه شود که تا چه حد هماهنگی متن صفحه فرود و تبلیغ به بهبود نرخ تبدیل (Conversion Rate) کمک خواهد کرد:

کنترل: در بخش Control این آزمایش، از یک عنوان یکسان در صفحه فرود استفاده شد: “به طور رایگان امتحان کنید”. کاربر روی هر چیزی که کلیک می‌کرد، به همین صفحه فرود هدایت می‌شد. در نتیجه این کار، نوع تبدیل (Conversion Type) نامشخص می‌شود. 

ارتباط Landing Page با Conversion Type ادوردز

ارتباط Landing Page با Conversion Type ادوردز

 

اختلاف: سه صفحه فرود (Landing Page) جداگانه ایجاد شدند که عنوان هر صفحه فرود، مرتبط با متن تبلیغ بود. هدف از این آزمایش، فهمیدن این بود که کدام متن تبلیغ در نتیجه نرخ تبدیل صفحه فرود به خوبی عمل می‌کند.بنابراین برای مثال، اگر تبلیغ سرچ گوگل، حاوی متن “ابزار Split-Testing” باشد، عنوان صفحه فرود متناظر با آن نیز “ابزار Split-Test” است. اگر متن تبلیغ حاوی عبارت “ابزار Split-Test شرکت Optimizely” باشد، لازم است عنوان صفحه فرود نیز همین باشد.

تاثیر عنوان Landing Page در Conversion Rate ادوردز

تاثیر عنوان Landing Page در Conversion Rate ادوردز

 

تاثیر این کار بر روی سرچ تبلیغ چه بود؟ در انتهای این آزمایش، عملکرد تبلیغ سرچی که عنوان و متن یکسانی با صفحه فرود (Landing Page) داشت، بهتر از تبلیغاتی بود که فاقد این هماهنگی بودند. در حقیقت، 39.1% افزایش در تبدیل‌های گوگل ادوردز با یک پیام یکسان مشاهده شد. 

Bounce Rate ادوردز

Bounce Rate ادوردز

 

دلیل دیگری برای این سوال که چرا نیاز است همیشه متن تبلیغ با صفحات فرود متناظر خود هماهنگ شود، این است که این کار نرخ پرش (Bounce Rate) را پس از یک نوع تبدیل خاص کاهش می‌دهد. راه دیگری برای این کار وجود ندارد: اگر چیزی که مشتریان احتمالی پس از کلیک روی تبلیغ شما مشاهده می‌کنند به آن‌ها مرتبط نباشد، در سایت شما تبدیل انجام نخواهند داد. 

این مثال را در نظر بگیرید: در متن تبلیغ موجود در تصویر زیر، کلمه کلیدی هدف‌گذاری شده “سازنده دیداری اپ بدون کد” است؛ طبیعتاً ما با دیدن این متن، انتظار داریم زمانی که روی لینک تبلیغ کلیک می‌کنیم، همان عنوان را ببینیم.

Conversion ادوردز

Conversion ادوردز

 

اما این صفحه فرودی است که به آن هدایت می‌شوید:

Conversion Rate ادوردز

Conversion Rate ادوردز

 

صفحه فرود (Landing Page) و متن تبلیغ/عنوان با یکدیگر هماهنگ نیستند. عنوان‌ها بسیار از یکدیگر متفاوتند و به سرچ تبلیغ برای تبدیل کمکی نمی‌کنند. یکی از عناوین حاوی عبارت “سازنده تصویری اپ موبایل بدون کد” می‌باشد، در حالی که صفحه فرود عبارت “سازنده اپلیکیشن Lianja” را نشان می‌دهد. حتی ممکن است کاربران فکر کنند که به شکلی به صفحه اشتباهی هدایت شده‌اند. 

بیایید یک مثال دیگر را بررسی کنیم. تبلیغ زیر عبارت “توسعه بازی موبایل” را هدف‌گذاری نموده است. زمانی که روی تبلیغ کلیک می‌شود، کاربر به صفحه فرود زیر هدایت می‌گردد:

نرخ تبدیل ادوردز

نرخ تبدیل ادوردز

 

به خاطر داشته باشید که هر کاری که در راستای بهینه‌سازی متن تبلیغ خود و هماهنگی آن با صفحه فرود شما  انجام می‌دهید، به خاطر مزیت این کار برای کاربران شماست. ایجاد تجربه کاربری بسیار خوب برای آن‌ها در زمانی که در صفحه وب شما می‌گذرانند، موجب می‌شود امتیاز کیفی شما افزایش یابد، هزینه تبدیل کاهش پیدا کند و در نتیجه درآمد شما زیاد شود. بررسی‌کننده تبدیل شما باید این محاسبات را تکرار کند.

 

برای مطالعه بخش چهارم کلیک نمایید

 

منبع: neilpatel