هشت روش که نرخ تبدیل گوگل ادوردز شما را دو برابر می‌کنند – بخش چهارم

هشت روش که نرخ تبدیل گوگل ادوردز شما را دو برابر می‌کنند – بخش چهارم

در بخش سوم این مجموعه، دلیل لزوم هماهنگی بین صفحه فرود (Landing Page) و متن تبلیغ ادوردز را شرح دادیم. در این بخش به پیاده‌سازی بهترین عملکردهای موجود برای نرخ کلیک خواهیم پرداخت. 

برای مطالعه بخش 1 کلیک نمایید

برای مطالعه بخش 3 کلیک نمایید

  • پیاده‌‌سازی بهترین عملکردهای حول نرخ کلیک (Click-Through Rate)

بر اساس اطلاعات گوگل، نرخ کلیک (Click-Through Rate) نسبتی است که نشان می‌دهد مردم چقدر تبلیغات شما را می‌بینند و روی آن کلیک می‌کنند. هر چه افراد بیش‌تری روی تبلیغ شما کلیک کنند و صفحه فرود (Landing Page) شما را مشاهده کنند، افراد بیش‌تری نیز از سایت شما خرید خواهند کرد و موجب تبدیل در سایت شما می‌شوند. بنابراین، بهبود نرخ تبدیل (Conversion Rate) مهم‌تر از تنظیم چندین تبلیغ به شمار می‌رود. 

اگر می‌خواهید تبلیغات شما کلیک بخورند، لازم است موارد خاصی را انجام دهید؛ در ادامه صفحه، این موارد را به طور سریع مرور خواهیم کرد.

بنا بر گزارش تاثیر اقتصادی گوگل، “کسب و کارها به طور متوسط به ازای هر 1 دلاری که در گوگل ادوردز سرمایه‌گذاری می‌کنند، 2 دلار درآمد دارند.” اما اگر نرخ کلیک (Click Rate) شما پایین باشد، چگونه می‌توانید این نوع نتیجه را دریافت کنید؟

اگر دقیقا بدانید که چه کار می‌کنید، می‌توانید با تبلیغ در گوگل ادوردز پول بیش‌تری به دست آورید؛ اما برای این کار لازم است ابتدا تفاوت تبلیغات شبکه سرچ گوگل و شبکه نمایش را به خوبی درک کنید. درک جامع از این تفاوت به شما کمک خواهد کرد تا تبلیغات خود را هم‌تراز کنید و متن متقاعد کننده و قابل کلیکی را برای مخاطب هدف‌گذاری شده خود بنویسید. 

افزایش Conversion Rate ادوردز

افزایش Conversion Rate ادوردز

 

“شبکه سرچ” یا “Search Network” به پلتفرم تبلیغ گوگل اشاره دارد که که تبلیغات متن-محور را در بخش بالا و سمت راست نتایج ارگانیک موتور سرچ (SERP) نمایش می‌دهد. از سوی دیگر، شبکه نمایش (Display Network) تبلیغات تصویر-محور مانند بنرها را به کاربران نمایش می‌دهد. به این خاطر مهم است که آنچه میان شبکه سرچ و نمایش تفاوت ایجاد می‌کند را درک کنیم که نرخ‌های کلیک (Click-Through Rates) در این دو شبکه با یکدیگر بسیار تفاوت دارند و لازم است با استفاده از کد تبدیل (Conversion Code) و ابزارهای رصد تبدیل (Conversion Tracker Tools) تست شوند.

برخی از بهترین عملکردها حول نرخ کلیک (Click-Through Rate) که می‌توانید برای کاهش هزینه به ازای تبدیل (Cost Per Conversion) و افزایش فروش، پیاده‌سازی کنید را در ادامه قرار می‌دهیم:

– در متن تبلیغ خود، ابتدای عنوان را با حروف بزرگ بنویسید: به جای استفاده از حروف کوچک، ابتدای عنوان خود را با حروف بزرگ بنویسید و نرخ کلیک (Click-Through Rate) شما بهبود خواهد یافت. در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید که چگونه در تبلیغ دوم این کار انجام گرفته است:

عنوان تبلیغ ادوردز

عنوان تبلیغ ادوردز

 

اگر مخاطب هدف‌گذاری شما از قبل در مورد کالای ارائه شده توسط شما مطلع است، نیازی به هدف‌گذاری کلمه کلیدی عنوان کلی که به بررسی اجمالی یا معرفی محصول می‌پردازد نیست. بهتر است که کلمات کلیدی‌ای که برای شما ایجاد سرمایه دارند را هدف‌گذاری نمایید. برای مثال، اگر مخاطب هدف‌گذاری شده شما از عکاسانی که به دنبال لوازم عکاسی جدید می‌گردند تشکیل شده باشد، می‌توانید کلمات کلیدی که هدف تبلیغاتی دارند از جمله “خرید دوربین‌های دیجیتال” یا “کجا دوربین فیلم‌برداری دیجیتال بخریم؟” را هدف‌گذاری نمایید. 

CTR شما می‌تواند با تغییر متن، عنوان و قرارگیری تبلیغ بهبود یابد. به طور کلی چیزی که روی CTR تاثیرگذار است به طور مستقیم به متن تبلیغ متصل است؛ در حالی که تبدیل‌ها به صفحه فرود مرتبط هستند. 

– به محل قرارگیری تبلیغ خود دقت کنید: افراد بدون توجه به این که تبلیغات در کجا قرار گرفته‌اند، روی آن‌ها کلیک می‌کنند؛ ولی اگر تبلیغ شما جایگاه بهتری داشته باشد، CTR بالاتری در تبلیغات خود دریافت خواهید کرد. 

برای کلمات کلیدی‌ای با هدف تبلیغاتی بالا، تقریبا ⅔ کلیک‌ها به نتایج مورد اسپانسر شده می‌روند تا نرخ تبدیل بالاتری در گوگل ادوردز دریافت کنند. اگر کلمات کلیدی برند شما حجم سرچ مناسبی داشته باشند، می‌توانید برای آن‌ها نیز یک کمپین تبلیغ ایجاد کنید. طبیعتا افرادی که یکی از کلمات کلیدی برند شما را سرچ می‌کنند، آماده خرید یا حداقل امتحان محصول شما می‌باشند. کلمات کلیدی غیر مرتبط با برند شما نیز می‌توانند نرخ کلیک بالایی داشته باشند؛ ولی تا زمانی که به تعدد هدف‌گذاری شده باشند. زمانی که پای جایگاه مناسب برای تبلیغات شما به میان می‌آید، به احساس و فرضیات تکیه نکنید؛ آن را تست کنید و از یک رصد کننده تبدیل استفاده کنید تا در یک بازه زمانی، ROI حاصل از کمپین‌های خود را ارزیابی نمایید.

تکرار تبلیغات نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. هر چقدر افراد بیش‌تری تبلیغات را مشاهده کنند، احتمال بیش‌تری وجود دارد که روی آن‌ها کلیک شود.

انواع مختلف کلمات کلیدی را بیازمایید: روش آسان‌تر این است که در زمان تست انواع مختلف کلمات کلیدی، CTR خود را بهبود بخشید. برای مثال، کلمات کلیدی دقیق (Exact Match) و کلمه به کلمه (Phrase Match) شما را یک قدم از جایگاهی که تبلیغات شما به دست می‌آورند، جلو می‌اندازند.

انواع کلمات کلیدی ادوردز

انواع کلمات کلیدی ادوردز

 

با استفاده از کلمات کلیدی مشابه (Broad Match Types) نسبت به کلمات کلیدی کلمه به کلمه (Phrase Match) و دقیق (Exact Match) به افراد بیش‌تری دست خواهید یافت و نرخ کلیک شما کم‌تر خواهد بود؛ زیرا کیفیت تبلیغات (همانطور که به کلمات کلیدی مربوط است) زیاد به نیت دقیق کاربر نزدیک نیست. 

  • کلمات کلیدی خود را به طور موثر در گوگل ادوردز مرتب و گروه‌بندی کنید

مرتب کردن کمپین‌های PPC گوگل ادوردز ممکن است وظیفه دشواری به نظر برسد؛ اما این کار، در صورتی که بخواهید شانس خود را برای به دست آوردن نرخ تبدیل بهتر افزایش دهید، اجتناب ناپذیر است. 

برخی از نکاتی که می‌توانید برای گروه‌بندی و مرتب کردن کلمات کلیدی خود انجام دهید، از قرار زیر هستند:

– ساختار موثر: در زمان منظم کردن کمپین‌های PPC خود، به یک ساختار موثر فکر کنید. اولین و مهم‌ترین نکته در این کار این است که بدانید هر یک از کمپین‌های شما ویژگی‌های خاصی مانند استراتژی بودجه و تخصیص هزینه دارند (از جمله هزینه به ازای تبدیل یا Cost Per Conversion) که می‌توانید با استفاده از این خصوصیات، آن‌ها را مرتب کنید. 

همچنین کمپین‌ها بسته به این که تبلیغات آن‌ها در شبکه سرچ یا نمایش کار کنند، قابل رصد هستند. پس گروه‌های تبلیغ (Ad Group) شما چه؟ به آن‌ها مانند نگه‌دارنده‌ در کمپین‌های خود فکر کنید. به عبارت دیگر، کمپین‌های شما باید مرتب شده باشد و در گروه‌هایی، آماده راه‌اندازی باشد. گروه تبلیغ (Ad Group) شما تبلیغات و کلمات کلیدی مرتبط را مدیریت خواهد کرد. 

با این حال برای این که نتایج خود را به طور موثر رصد کنید، بهتر است اکانت‌های خود را در چند کمپین مجزا مرتب نمایید. این موضوع به خصوص برای افرادی که به تازگی شروع به تبلیغ در گوگل ادوردز کرده‌اند مفید است. – گروه‌های تبلیغ کوچک ایجاد کنید: از این که گروه‌های تبلیغ شما کوچک و متمرکز هستند، اطمینان یابید. 

هر یک از گروه‌های تبلیغ (Ad Groups) شما لازم است بر یک کالا، پیشنهاد، مدل یا خدمات خاص متمرکز باشند. برای مثال، می‌توانید یک گروه تبلیغ برای آموزش ویدئویی یا وبینار ایجاد نمایید. شرکت Simply Business UK روش اثبات شده‌ای را برای انتخاب گروه تبلیغ یا کمپین جدید فراهم نموده است:

گروه تبلیغ کوچک در ادوردز

گروه تبلیغ کوچک در ادوردز

 

گروه‌های تبلیغ کوچیک‌تر به احتمال زیاد منتهی به ایجاد لیست کلمات کلیدی مرتبط‌ در ابزار رصد تبدیل برای هر گروه تبلیغ می‌شوند. این به نوبه خود، ایجاد تبلیغات مناسب برای هر گروه تبلیغ (Ad Group) را در حین تمرکز روی سرچ آسان‌تر می‌کند. پیگیری و رصد نتایج یک گروه تبلیغ کوچک‌تر نسبت به یک گروه تبلیغ بزرگ‌تر آسان‌تر است. با این حال، از این که حداقل 4 تبلیغ در هر گروه تبلیغ دارید، اطمینان حاصل نمایید. به همین دلیل مهم است که گروه‌های تبلیغی بسازید که به شدت روی یک کالا یا کلمه کلیدی خاص متمرکز هستند؛ زیرا این کار CTR را افزایش می‌دهد و می‌توانید به آسانی عملکرد کلمه کلیدی و سایر معیارها را رصد نمایید. 

بنابراین نسخه‌های مختلف تبلیغ را بیازمایید: مهم است که در طول انجام تنظیمات مورد نیاز، نسخه‌های گوناگونی از تبلیغ را ایجاد نمایید. این نسخه‌های متفاوت، در نهایت بهترین روش برای قرارگیری تبلیغ و رصد تبدیل شما را مشخص می‌کنند. 

روشن است که اگر می‌خواهید تبدیل‌های خود را مشاهده کنید، می‌توانید به سادگی روی صفحه تبدیل‌ها (Conversion)  که در زیر گزینه “tools and analysis” واقع در داشبورد گوگل ادوردز شما قرار دارد، کلیک کنید.

 

 

منبع: neilpatel