هشت روش که نرخ تبدیل گوگل ادوردز شما را دو برابر می‌کنند – بخش پنجم

هشت روش که نرخ تبدیل گوگل ادوردز شما را دو برابر می‌کنند – بخش پنجم

در بخش‌های پیشین این مجموعه درباره مهندسی معکوس خرید، استفاده از ریمارکتینگ در گوگل ادوردز به عنوان ابزاری برای تنظیم نرخ تبدیل، طراحی لندینگ پیج، هماهنگی متن لندینگ پیج با تبلیغ، بهترین روش‌های افزایش نرخ تبدیل و گروه‌بندی گروه‌های تبلیغ توضیحاتی را ارائه کردیم.

 در این بخش به تاثیر کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords) و اهمیت کاربر-محور بودن سایت در افزایش نرخ تبدیل می‌‍‌پردازیم.

 

برای مطالعه بخش اول کلیک نمایید

برای مطالعه بخش چهارم کلیک نمایید

 

  • در گوگل ادوردز از کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords) استفاده کنید

لازم است هر بار که یک تبلیغ گوگل را در شبکه جستجو (Search Network) اجرا می‌کنید، به این نکته توجه داشته باشید که بسیاری از عبارت‌های سرچ شده توسط کاربران به خدمات شما مرتبط نخواهند بود. در همین راستا استفاده از کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords) که موجب می‌شوند تبلیغ شما برای عبارت‌های سرچ شده خاصی نمایش داده نشود، روش هوشمندانه‌ای برای افزایش نرخ تبدیل (Conversion Rate) گوگل ادوردز به شمار می‌رود و شما را در رفع این مشکل یاری می‌کند.

برای مثال شرکت “Emergency Restoration Specialist (ERS)” در کمپین‌های تبلیغاتی خود شروع به استفاده از کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords) کردند و در عرض سه ماه، مراجعه کنندگان آن‌ها به قدری زیاد شد که حتی مجبور شدند نمایش تبلیغات خود را برای مدتی متوقف کنند؛ زیرا مشتریان هدف‌گذاری شده آن‌ها تمام وقتشان را پر کرده بودند.

بررسی‌های موردی و توضیحات متعدد در این زمینه ثابت می‌کنند که استفاده از کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords)، گام هوشمندانه‌ای برای افزایش نرخ تبدیل (Conversion Rate) و متعاقباً افزایش درآمد است؛ بنابراین این کار یک روش تبدیل خاص خود به شمار می‌رود.

موارد زیر برخی از کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords) هستند که می‌توانید در کمپین خود به کار ببرید:

–  رایگان

–  ارزان

– تورنت (Torrent)

– یوتیوب (Youtube)

–  ای بی (eBay)

همچنین کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords) فقط مخصوص تبلیغات شبکه جستجو (Search Network) نیستند و برای تبلیغات شبکه نمایش (Display Network) نیز قابل استفاده می‌باشند.

اگر کلمه “رایگان” را به لیست کلمات کلیدی منفی خود اضافه کنید، احتمال کمی وجود خواهد داشت که تبلیغات شبکه نمایش شما در سایتی که محتوای آن با کلمات کلیدی منفی (Negative Keyword) در نظر گرفته شده یکسان است نمایش داده شود. برای مثال، اگر عنوان یک پست وبلاگ “سه روش آسان برای تهیه کفش‌های پیاده‌روی” است، تبلیغ شما در آن صفحه نمایش داده نمی‌شود.

بسیاری از شرکت‌ها، بازاریابان و دیجیتال مارکترها از استفاده از کلمات کلیدی منفی سود می‌برند. اساساً، می‌توان گفت که استفاده از کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords) سه مزیت اصلی دارد:

– افزایش نرخ کلیک (CTR)

– کاهش هزینه کلیک (CPC)

– افزایش بازگشت سرمایه (ROI)

افزایش conversion rate

افزایش conversion rate

 

  • رویکرد کاربر-محور داشته باشید

در شبکه نمایش گوگل می‌توانید به آسانی مخاطبان را به گروه‌های تبلیغ خود اضافه نمایید؛ فقط توجه داشته باشید که نباید همه را هدف‌گذاری کنید. قانون اول در بازاریابی محتوایی این است که مشتریان ایده‌آل خود را بشناسید و محتوایی در راستای تمایلات، نیازها و مشکلات آن‌ها تولید کنید.

اگر قصد دارید که تبلیغات خود را در شبکه‌های نمایش گوگل قرار دهید، باید بدانید که رعایت سه نکته موفقیت شما را تضمین خواهد کرد: آگهی شما لازم است پیام مناسبی داشته باشند و در زمان مناسب در بخش سرچ به شخص مناسبی برسند. در حالت ایده‌آل، این موضوع منجر به ایجاد تبدیل (Conversion) می‌شود.

 

نتیجه‌گیری 

گوگل ادوردز روشی موثر برای هدایت سریع‌تر ترافیک به سایت شما می‌باشد. اگر نمی‌توانید صبر کنید تا صفحات وب شما به طور ارگانیک نتیجه بگیرند، می‌توانید از تبلیغات PPC گوگل ادوردز جهت به دست آوردن مشتریان هدف‌گذاری شده برای کسب و کار خود استفاده کنید.

با این که معیارهای سنجش بسیاری برای سنجش تبدیل (Conversion) وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را رصد کنید تا میزان تاثیرگذاری کمپین‌های خود را اندازه‌گیری نمایید، همیشه نرخ تبدیل (Conversion Rate) مهم‌ترین عامل برای انجام این کار به شمار می‌رود و نه تنها بر متن تبلیغ بلکه روی صفحه فرود (Landing Page) نیز تاثیر می‌گذارد.

به خاطر داشته باشید که ایجاد تبلیغات برای هر دو شبکه جستجو و نمایش حائز اهمیت است؛ زیرا هر یک از آن‌ها اهداف متفاوتی را برآورده می‌سازند و هیچ‌یک از آن‌ها نسبت به دیگری برتری ندارد. این هدف شماست که تعیین می‌کند کدام روش برای رسیدن به آنچه می‌خواهید مناسب‌تر است.

شبکه‌ جستجو (Search Network) برای نتایجی به صورت پاسخ مستقیم طراحی شده‌اند؛ در حالی که تبلیغات شبکه نمایش (Display Network) کم و بیش برای ایجاد و رشد یک برند به کار می‌روند. زمانی که از شبکه نمایش استفاده می‌کنید، لازم است خریداران خاص خود را پیدا کنید تا بتوانید به نرخ کلیک (Click-Through Rate) بالاتری برای تبلیغات خود دست یابید.

 

 

منبع: neilpatel