۸ افزونه گوگل ادوردز برای ارتقاء CTR

۸ افزونه گوگل ادوردز برای ارتقاء CTR

این صفحه، پنجمین صفحه از مجموعه مقالات تنظیمات گوگل ادوردز می‌باشد.

ویژگی‌ای که در بسیاری از اکانت‌های گوگل ادوردز کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزونه تبلیغ (Ad Extension) می‌باشد. افزونه‌های تبلیغ (Ad Extension) با فراهم کردن لینک‌های افزوده به سایت شما، پیشنهادات و تخفیف‌‌های ویژه و سایر اطلاعاتی که می‌توانند افراد را جذب کنند و نرخ کلیک (CTR) شما را افزایش دهند، کمک می‌کنند تا جایگاه‌های بیش‌تری را در صفحه نتایج سرچ (SERP) به دست آورید. در این راهنما، به جزئیات هر یک از افزونه‌های (Extensions) ادوردز می‌پردازیم و به شما نشان می‌دهیم که چگونه کار می‌کنند، چه زمانی کار می‌کنند و چرا بهتر است از آن‌ها استفاده نمایید.

 

افزونه‌های موقعیت مکانی یا Location (و افزونه‌های Affiliate مکان)

شما می‌توانید با استفاده از افزونه‌های مکان با نمایش آدرس، فاصله کاربران گوگل از آدرس شما و یا نمایش مسیرهای موجود به آدرس مورد نظر در نقشه، ترافیک حضوری را به کسب و کار خود جذب کنید و برای این کار فرقی ندارد که فروشگاه لباس داشته باشید یا گاراژ ماشین.

گوگل ادوردز تنظیمات Location Extensions

گوگل ادوردز تنظیمات Location Extensions

 

افزونه‌های موقعیت مکانی برای تبلیغات سرچ محلی هر کسب و کاری ضروری است و تنها با افزایش سرچ ناحیه‌ای در دستگاه‌های موبایل رایج‌تر شده‌اند. استفاده از عبارات سرچ شده در یک منطقه خاص، اغلب با هدف تبلیغات انجام می‌شود؛ بنابراین غفلت از افزونه‌های مکان، اشتباه پر هزینه‌ای به شمار می‌رود. 

به همین دلیل برندها و تولیدکنندگانی که محصولات خود را در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ به فروش می‌رسانند، باید از افزونه‌های موقعیت مکانی وابسته (affiliate location extensions) استفاده نمایند. البته لازم به ذکر است که کاربران ایرانی، قادر به استفاده از افزونه‌های Location و Affiliate Location نمی‌باشند.

 

افزونه‌های تماس ادوردز (Call Extensions)

افزونه‌های تماس (Call Extensions) شما را قادر می‌سازند که مشتریان احتمالی را تشویق به تماس مستقیم با کسب و کار خود کنید. این افزونه‌ها، فرصت‌های بسیاری را برای ارتباط هدف‌دار با مشتریان فراهم می‌کنند که این ویژگی به خصوص برای تبلیغ‌کنندگانی که قصد دارند در مرحله اول شک و تردید مشتریان خود را برطرف سازند (مانند وکلا، فروشندگان ماشین، مشاوران تحصیلی و …)، حائز اهمیت است.

افزونه‌های تماس دو نوع دارند: شماره تلفن (در دسکتاپ) و دکمه تماس (در موبایل)

گوگل ادوردز Call extension

گوگل ادوردز Call extension

 

گوگل ادوردز تنظیمات Call extension

گوگل ادوردز تنظیمات Call extension

 

کاربران دسکتاپ باید با گرفتن شماره با کسب و کار شما تماس بگیرند؛ در حالی که کاربران موبایل می‌توانند با استفاده از دکمه تماس به طور اتوماتیک با کسب و کار شما تماس برقرار کنند. 

کلیک روی دکمه تماس همانند کلیک روی هر تبلیغ سرچ دیگری می‌باشد و بابت آن از شما هزینه کسر می‌شود. در UI گوگل ادوردز، می‌توانید گزینه گزارش تماس (Call Reporting) را فعال کنید تا از این که چه تبلیغاتی بیش‌ترین تماس‌های تلفنی را دریافت می‌کنند آگاهی داشته باشید.

 

افزونه‌های لینک سایت (Sitelink Extensions)

زمانی که مشتری را به صفحه فرود هدایت می‌کنید، لازم است که هدف او را به دقیق‌ترین شکل ممکن ارزیابی کنید. اگر فردی به دنبال پرده می‌گردد و شما او را به صفحه فرودی هدایت می‌کنید که تک تک محصولات شما در آن قرار داده شده است، آن تبدیل را از دست خواهید داد.

این امر دلیل موثر بودن لینک‌های سایت است. افزونه‌های لینک سایت (Sitelink Extensions) بدون ایجاد هزینه اضافه، با ارائه لینک‌هایی به صفحات خاصی از سایت شما امکان جلب مشتریان احتمالی که در حال جستجو برای سرویسی هستند را فراهم می‌کنند.

گوگل ادوردز تنظیمات Sitelink Extensions

گوگل ادوردز تنظیمات Sitelink Extensions

 

با تنها یک تبلیغ متنی، می‌توانید چندین نوع خاص از اهداف مشتریان را برآورده سازید و همانطور که تصور می‌کنید، لینک‌ به سایت برای نرخ کلیک (CTR) شما معجزه می‌کند.افزونه اطلاع‌رسانی ادوردز (Callout Extension)

زمانی که در زمینه پر رقابتی تبلیغ می‌کنید، لازم است هر کاری که می‌توانید را برای متفاوت کردن خود از رقبای تجاری خود انجام دهید. معمولا این به معنی پیشنهادات و تخفیف‌های ویژه است. 

چه پیشنهاد ویژه شما تبلیغ ارسال رایگان یا تخفیف برای سفارش‌های بالای یک قیمت خاص و یا پشتیبانی 24 ساعته باشد، افزونه اطلاع‌رسانی (Callout Extension) گوگل ادوردز جایگاه اضافی کافی در صفحه نتایج سرچ (SERP) را برای این کار به شما می‌دهد. 

گوگل ادوردز تنظیمات Callout Extension

گوگل ادوردز تنظیمات Callout Extension

 

با در نظر گرفتن ماهیت افزایشی افزونه‌های اطلاع‌رسانی (Callout Extensions)، بهتر است زمانی از آن استفاده کنید که قصد تبلیغ برای سرچ‌هایی را دارید که حدس می‌زنید منجر به فروش می‌گردند. اگر پیشنهادات ویژه را به جستجو‌کنندگانی بدهید که به تازگی فرآیند گشتن برای یک محصول را آغاز کرده‌اند، به احتمال زیاد، CTR شما کاهش می‌یابد. 

 

افزونه‌های اجزای ساختار یافته (Structured Snippet Extensions)

افزونه‌های اجزای ساختار یافته، به تفکری مشابه افزونه‌های لینک سایت پایبند هستند و شما را قادر می‌سازند که محصولات خاص، خدمات یا (در مورد کسب و کارهایی مانند آژانس مسافرتی) مسیرهایی که ارائه می‌دهید را لیست کنید. به جای هایپرلینک این موارد، در بخش پایین توضیحات تبلیغ به شکل لیست نمایش داده می‌شوند.

گوگل ادوردز تنظیمات Structured Snippet Extension

گوگل ادوردز تنظیمات Structured Snippet Extension

 

مشابه شرایط افزونه اطلاع‌رسانی (Callout Extension)، اجزای ساختار یافته به طوری طراحی شده است که شما را از سایرین متمایز کند، اطلاعات افزوده ارائه دهد و مشتریان احتمالی را مجاب به کلیک روی تبلیغ شما نماید.

 

افزونه‌های قیمت ادوردز (Price Extensions)

همه ما می‌دانیم که قیمت برای مصرف‌کنندگان در زمانی تصمیم‌گیری برای خرید یک کالا، فاکتور بسیار مهمی (اگر مهم‌ترین فاکتور نباشد) به شمار می‌رود. مشتریان شما نیز از این نظر متفاوت نیستند. 

زمانی که فردی تبلیغ سرچ متنی در نتایج سرچ مشاهده می‌کند، تضمینی نیست که روی آن کلیک کند، به سایت شما مراجعه کند و قیمت آن را پیدا کند. بدتر از آن، اگر تبلیغ رقیب شما دقیقا زیر تبلیغ شما باشد و تبلیغ آن‌ها حاوی اطلاعات قیمت باشد، به احتمال زیاد مشتری روی تبلیغ آن‌ها کلیک خواهد کرد. 

گوگل ادوردز تنظیمات Price Extensions

گوگل ادوردز تنظیمات Price Extensions

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این آرایشگاه از افزونه قیمت استفاده می‌کند تا مشتریان خود را در جریان قیمت رنگ کردن مو بگذارد. اگر فردی این تبلیغ را ببیند، در نظر می‌گیرد که قیمت 10$ برای رنگ مو قیمت منصفانه‌ای است و همین افزونه باعث کلیک او روی تبلیغ و تبدیل او به مشتری خواهد شد. 

 

افزونه‌های اپلیکیشن (App Extensions)

و سرانجام، به افزونه اپلیکیشن (App Extension) گوگل ادوردز می‌رسیم. همانطور که احتمالا فهمیده‌اید، افزونه‌های اپلیکیشن برای جلب مشتری برای دانلود اپلیکیشن شما مورد استفاده قرار می‌گیرند. این افزونه‌ها برای سرچ موبایل به کار می‌روند. 

گوگل ادوردز تنظیمات App Extension

گوگل ادوردز تنظیمات App Extension

 

تبلیغات متمرکز، رتبه‌بندی، تعداد افرادی که به آن امتیاز داده‌اند و قیمت اپلیکیشن را نیز برای جذب کلیک بیش‌تر نمایش می‌دهند. 

اگر کسب و کار شما اپلیکیشن موبایل دارد و شما دانلود شدن آن را تبدیل (Conversion) مهمی حساب می‌کنید، افزونه‌های اپلیکیشن برای شما یک باید به شمار می‌روند.

 

 

برای مطالعه بخش چهارم – ۸ افزونه گوگل ادوردز برای ارتقاء CTR – کلیک نمایید

برای مطالعه بخش ششم – راهنمای تنظیمات پیشرفته گوگل ادوردز – کلیک نمایید

 

 

 

منبع: WordStream