راهنمای تنظیمات تخصیص هزینه و بودجه گوگل ادوردز

راهنمای تنظیمات تخصیص هزینه و بودجه گوگل ادوردز

این صفحه، سومین مقاله از مجموعه مقالات تنظیمات کمپین‌های گوگل ادوردز می‌باشد؛ در اولین بخش، درباره چگونگی نام‌گذاری و سازمان‌دهی کمپین‌های گوگل ادوردز صحبت کردیم و در دومین بخش بر روی نوار ابزار تنظیمات مکان و زبان ادوردز تمرکز داشتیم. در این صفحه، به تنظیمات تخصیص هزینه و بودجه برای کمپین‌های ادوردز می‌پردازیم.

 

تنظیمات تخصیص هزینه گوگل ادوردز

گزینه‌های تخصیص هزینه (Bidding Options)، راه‌های متنوعی را برای مدیریت هزینه‌ها به تبلیغ‌کنندگان ارائه می‌دهند. در ادامه، این گزینه‌ها را شرح می‌دهیم:

  • تمرکز روی کلیک (Focus on Clicks):
گوگل ادوردز Bidding and Budget

گوگل ادوردز Bidding and Budget

 

گزینه تخصیص هزینه (Bidding Option) که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، امکان مدیریت هزینه‌ها را در سطح هزینه هر کلیک (CPC) به شما می‌دهد. زمانی که بر کلیک‌ها تمرکز دارید، می‌توانید از چندین گزینه مختلف استفاده نمایید که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

  1. تنظیمات دستی هزینه‌ها (Manually setting bids) برای کلیک‌ها بدین معنی است که شما می‌توانید هزینه‌های خود را حتی تا سطح کلمه کلیدی کنترل کنید و حداکثر مبلغی که حاضرید برای کلیک‌ها بپردازید را تعیین نمایید.
  2. شما همچنین می‌توانید کنترل این تنظیمات را به ادوردز واگذار نمایید و بگذارید کلیک‌های شما با توجه به بودجه تعیین شده، به حداکثر تعداد خود برسند؛ اما این کار به پلتفرم ادوردز اجازه می‌دهد که بدون آگاهی مناسب نسبت به بودجه شما، به صورتی تخصیص هزینه کند که بیش‌ترین تعداد کلیک ممکن را تولید نماید.
  3. گزینه CPC پیشرفته (Enhanced CPC) اطلاعات اختصاصی که تنها گوگل به آن دسترسی دارد، از جمله مکان جغرافیایی، مرورگر وب، شرکای شبکه و عملکرد گذشته را برای ایجاد CPC پیشرفته در نظر می‌گیرد. شما می‌توانید CPC پیشرفته را همراه با فرآیندها و ابزارهای مدیریت هزینه خود به کار ببرید.

 

  • تنظیم کننده تبدیل (Conversion Optimizer):
گوگل ادوردز Conversion Optimizer

گوگل ادوردز Conversion Optimizer

 

در این بخش می‌توانید حداکثر هزینه‌ای که حاضرید برای هر تبدیل بپردازید را تعیین کنید. شما می‌توانید یا از گوگل استفاده کنید که متوسط CPA شما در گذشته را هدف‌گذاری کند و یا می‌توانید CPA خود را هدف‌گذاری نمایید. درست است که تنظیم کننده تبدیل (Conversion Optimizer)، کنترل هزینه کمپین شما را به گوگل می‌دهد؛ اما از بسیاری از جوانب، از نظر زمان، بازدهی و همینطور CPA برای مدیریت هزینه‌های کمپین شما موثرتر به شمار می‌رود.  • تمرکز روی بازخوردها (Focus on Impressions):
گوگل ادوردز Focus on Impressions

گوگل ادوردز Focus on Impressions

 

این گزینه تخصیص بودجه از پرداخت هزینه کلیک‌های شما عبور می‌کند و در عوض روی خرج برای بازخوردها تمرکز دارد. این کار کمی ریسکی است؛ زیرا تضمینی وجود ندارد که نرخ تبدیل یا بازدیدکنندگان سایت شما افزایش یابند. اما اگر از این گزینه به طور مناسب استفاده شود و به دقت بررسی گردد، می‌توانید با تخصیص هزینه بر روی CPM، به خصوص در شبکه محتوا با هزینه کم‌تری ترافیک دریافت نمایید.

 

  • روش بودجه و تحویل (Budget & Delivery Method):

این گزینه‌ها بسیار سر راست هستند؛ برای کار با آن‌ها لازم است بودجه‌های هر کمپین بر اساس استراتژی کلی حساب ادوردز خود را تعیین کنید. تحویل (Delivery) نیز به این بستگی دارد که آیا تبلیغات خود را استاندارد یا با شتاب دسته‌بندی می‌کنید. Standard Delivery بدین معنی است که تبلیغات شما در تمام طول روز نمایش داده خواهند شد و تبلیغ پرشتاب (Accelerated) بدین معنی است که گوگل تبلیغات شما را هر چه سریع‌تر نمایش می‌دهد. گاهی این روش می‌تواند شانس رخ دادن فرصت‌هایی برای افزایش بودجه و دریافت ترافیک با کیفیت از ادوردز را بیش‌تر کند.

 

برای مطالعه بخش دوم – راهنمای تنظیمات زبان و مکان گوگل ادوردز – کلیک نمایید

برای مطالعه بخش چهارم  -راهنمای تنظیمات شبکه‌ها و دستگاه‌های گوگل ادوردز – کلیک نمایید

 

 

منبع: WordStream