راهنمای تنظیمات پیشرفته گوگل ادوردز

راهنمای تنظیمات پیشرفته گوگل ادوردز

این صفحه، آخرین مقاله از مجموعه مقالات تنظیمات کمپین گوگل ادوردز می‌باشد. در بخش‌های قبلی موضوعات زیر را پوشش دادیم:

در این صفحه به بخش تنظیمات پیشرفته (Advanced Settings) واقع در تنظیمات کمپین ادوردز می‌پردازیم و نحوه کارکرد و چگونگی استفاده مناسب از آن را توضیح می‌دهیم.

  • زمان‌بندی
  • تحویل آگهی (Ad Delivering)
  • اختصاص هزینه بر اساس آمار جمعی
  • تنظیمات دسته‌جمعی (Social Settings)
  • تنظیمات اتوماتیک کمپین
  • آزمایشات کمپین ادوردز

در ادامه، هر یک از گزینه‌های تنظیمات پیشرفته را شرح خواهیم داد.

 

زمان‌بندی تبلیغ در تنظیمات گوگل ادوردز

زمان شروع و پایان به اندازه کافی سر راست هستند: اگر یک کمپین فصلی دارید، بهتر است زمان پایانی برای برای آن تعیین نمایید که فراموش نکنید کمپین را خاموش کنید و اگر می‌خواهید پیش از شروع فصل کمپینی را تنظیم کنید، زمان آغاز آن را مشخص نمایید.

زمان‌بندی تبلیغ از نظر عملکرد به صورتی است که می‌توانید مطابق تصویر زیر، روزهای معینی از هفته یا زمان‌های مختلف روز را هدف‌گذاری کنید:

گوگل ادوردز تنظیمات پیشرفته Ad schedule

گوگل ادوردز تنظیمات پیشرفته Ad schedule

 

استفاده از گزارش زمان گوگل ادوردز (Google AdWords Time report) ابزار فوق‌العاده‌ای برای تعیین این است که چه روزها و زمان‌هایی به صرفه‌ترین زمان برای اختصاص بودجه بیش‌تر یا کم‌تری به کمپین‌ها هستند. زمانی که کمپین شما موارد زیادی از جمله هدف‌گذاری کلمه کلیدی، تخصیص بودجه، کپی کردن تبلیغ، صفحات فرود و غیره داشته باشند، این تنظیمات برای مرتب کردن آن‌ها بسیار کاربردی خواهند بود.

توضیحات بالا مشابه شناخت گزارش جغرافیایی ادوردز و استفاده از اطلاعات در تنظیمات لوکیشن می‌باشد. 

 

تحویل آگهی در گوگل ادوردز

گردش تبلیغ (Ad rotation) تنظیمات جالبی است؛ معمول‌ترین کار برای تست تبلیغ این است که از این ابزار برای گردش مساوی تبلیغات خود استفاده کنید و تبلیغات را بر اساس تبلیغی که عملکرد بهتری دارد، بهینه‌سازی نمایید. اما در بین مدیران PPC بحثی بین مناسب بودن گزینه Rotate در مقابل بهینه‌سازی (Rorate Versus Optimize) وجود دارد؛ بنابراین در این باره در مقاله‌های آتی توضیح جامع‌تری داده خواهد شد تا بتوانید تصمیم بگیرید که بسته به زمان و تخصص شما در مدیریت حساب‌‌های ادوردز، کدام گزینه برای شما و اکانت‌های شما بهتر است.

همچنین این بخش شبکه نمایش را نیز پوشش می‌دهد که این کار، امکان کنترل تعداد بازخوردهایی که یک کمپین در طول روز دریافت می‌کند را در اختیار شما می‌گذارد. اگر نگرانید که کمپین‌های پر بازخورد به امتیاز کیفی شما ضرر برسانند (مثلا یک کمپین بازخوردهای زیادی دارد؛ ولی به دلیل آن که کلیک بسیار کمی دریافت می‌کند، هرگز از بودجه آن استفاده نمی‌شود) ممکن است لازم باشد بازخوردها را محدود کنید. 

 

تخصیص هزینه جمعی

مشابه ابزارهای تقسیم زمان نمایش تبلیغ در روز (Day-Parting) یا هدف‌گذاری موقعیت جغرافیایی (Geo-Targeting)، تخصیص هزینه جمعی می‌تواند روش جالبی برای اختصاص بودجه در کمپین نمایش باشد که شما به دنبال دریافت بازدهی‌های افزوده از آن هستید:

گوگل ادوردز تنظیمات پیشرفته Demographic bidding

گوگل ادوردز تنظیمات پیشرفته Demographic bidding

 

پس از بررسی گزارش‌های جمعی گوگل ادوردز خود، می‌توانید از این اطلاعات برای بررسی هزینه‌ها بر اساس تقسیم‌بندی‌های جمعی عملکرد بالا یا پایین در سایت‌ها استفاده کنید. این کار تنها در شبکه نمایش و سایت‌هایی که گوگل در آن‌ها اطلاعات جمعی دارد (مانند MySpace، Orkut و …) قابل انجام است؛ اما اگر کمپین محتوای گسترده‌ای را با اطلاعات مشخص جمعی اداره می‌کنید، گرفتن بازده بیش‌تر از کمپین‌های خود روش مناسبی به شمار می‌رود. 

 

تنظیمات اجتماعی گوگل ادوردز

در این بخش می‌توانید انتخاب کنید که دکمه لایک و نظر روی تبلیغات خود قرار دهید. گوگل، کار مناسبی برای ترغیب تبلیغ‌کنندگان به اضافه کردن این ویژگی انجام داده است و شما این شانس را دارید که با اضافه کردن این امکانات، نرخ کلیک و اعتبار خود را افزایش دهید. بنابراین معمولا افزودن این اطلاعات به تبلیغ شما، ایده مناسبی است.

 

تنظیمات اتوماتیک کمپین 

این ویژگی، مشابه ابزار تنظیم‌کننده تبدیل هزینه‌ها در ادوردز می‌باشد؛ تنظیمات آن، با استفاده از تاریخچه اطلاعات تبدیل در کمپین شما کار می‌کند و کمپین‌های شبکه نمایش شما را بر اساس این اطلاعات بهینه‌سازی می‌نماید. این ویژگی مانند بسیاری از تنظیمات ادوردز، می‌تواند بسیار موثر باشد؛ به خصوص اگر زمان مورد نیاز برای این که خود شما اکانت را مدیریت کنید و یا هزینه‌هایی که باید برای استخدام فردی برای مدیریت کمپین بپردازید را در نظر بگیرید. اما همچنین با استفاده از این تنظیمات، کنترل بسیاری به گوگل ادوردز می‌دهید و در بسیاری از موارد بهتر است خود شما تنظیم کمپین را انجام دهید و یا یک متخصص را به کار گیرید.آزمودن کمپین در گوگل ادوردز 

تنظیمات آزمون کمپین ادوردز (AdWords campaign experiments) می‌تواند ابزار بسیار مفیدی برای تست جداگانه متغیرهایی در هر کمپین ادوردز باشد که پیش از این، تست جداگانه آن‌ها بسیار دشوار بوده است. در مقالات بعدی، چگونگی استفاده از این تنظیمات را با جزئیات برای شما شرح خواهیم داد.

 

چه کسی باید از تنظیمات پیشرفته گوگل ادوردز (Advanced Settings) استفاده کند؟

برخی از این تنظیمات (مانند Rotate versus Optimize) برای تبلیغ‌کنندگان ارزش اجرایی را دارند؛ ولی در نهایت حتی تنظیمات مفید در گزینه‌های پیشرفته (Advanced) از جمله هدف‌گذاری جمعی و زمان‌بندی تبلیغ گزینه های مناسبی برای تبلیغ‌کنندگانی می‌باشند که تجربه زیادی را در کار با هدف‌گذاری کلمات کلیدی، تخصیص هزینه، امتیاز کیفی، ساختار کمپین، کپی تبلیغ (Ad Copy) و بهینه‌سازی صفحه فرود (Landing Page) دارند و اکنون به دنبال ارتقاء عملکرد سایر نواحی کمپین‌های خود هستند. 

 

برای مطالعه‌ بخش پنجم کلیک نمایید.

 

 

منبع: WordStream