راهنمای ساخت اکانت گوگل ادوردز

راهنمای ساخت اکانت گوگل ادوردز

ساخت اکانت گوگل ادوردز یا گوگل ادز، اولین قدم برای شروع تبلیغات در گوگل می‌باشد؛ اما به طور کلی ورود به دنیای گوگل ادوردز و آغاز به کار با آن می‌تواند در ابتدا ترسناک به نظر بیاید. ما در ادنیک از این موضوع مطلعیم و به همین دلیل در این پست تلاش کرده‌ایم تا با نگارش یک راهنمای ساده برای ساخت اکانت گوگل ادوردز، در این مسیر به شما کمک کنیم.

آیا فکر می‌کنید آماده ورود به دنیای ادوردز هستید؟ مراحل زیر را را انجام دهید تا ساخت اکانت گوگل ادوردز شما پس از گذراندن چند مرحله ساده انجام شود:

 

مرحله 1: ثبت نام جهت ساخت اکانت گوگل ادوردز

 

برای این کار لازم است ابتدا به صفحه اصلی گوگل ادوردز مراجعه کنید.

ساخت اکانت گوگل ادوردز نیازمند نام کاربری (Username) گوگل می‌باشد. اگر اکانت Gmail دارید، می‌توانید از نام کاربری آدرس Gmail خود برای ثبت نام در گوگل ادز استفاده کنید و یا با کلیک روی دکمه “Start” که در تصویر زیر مشخص شده است، کاربری جدیدی ایجاد نمایید.

ساخت اکانت گوگل ادوردز

ساخت اکانت گوگل ادوردز

 

پس از کلیک روی دکمه “Start” به صفحه ساخت اکانت گوگل ادوردز منتقل می‌شوید که در آن می‌توانید نام کاربری و رمز عبور مورد نظر خود را وارد نمایید تا اکانت گوگل ادوردز شما ایجاد گردد.

ایجاد اکانت گوگل ادوردز

ایجاد اکانت گوگل ادوردز

 

مرحله 2: تایید (Verify) اکانت گوگل ادوردز

 

اگر در مرحله 1 تصمیم گرفته باشید که برای ساخت اکانت گوگل ادوردز از اکانت گوگل فعلی خود استفاده کنید (مانند اکانت Gmail)، انجام این مرحله ضروری نیست. اما اگر اکانت گوگل جدیدی برای ادوردز ایجاد کرده باشید، لازم است اکانت گوگل شما تایید (Verify) شود. 

پس از تایید اکانت شما توسط گوگل، می‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور جدید، وارد اکانت گوگل ادوردز خود شوید. مرحله 3: راه‌اندازی اولین کمپین گوگل ادوردز

 

بعد از آن که وارد اکانت گوگل ادز شدید، می‌توانید بلافاصله اولین کمپین خود را ایجاد نمایید. ابتدا از شما خواسته می‌شود تا هدف اصلی خود برای تبلیغات در گوگل ادز را انتخاب کنید؛ این هدف می‌تواند دریافت تماس‌های بیش‌تر، افزایش مراجعه حضوری و یا بیش‌تر شدن ترافیک/فروش آنلاین باشد.

همچنین لازم است اطلاعاتی درباره کسب و کار خود از قبیل نام و وب‌سایت شرکت را نیز در فیلدهای مخصوص به خود، تکمیل نمایید.

ساخت اکانت گوگل ادز

ساخت اکانت گوگل ادز

 

سپس باید مکان (Location) مورد نظر خود را از میان گزینه‌های پیشنهادی انتخاب کنید؛ برای مثال می‌توانید شعاعی از یک شهر یا آدرسی خاص را انتخاب نمایید و یا چند موقعیت مکانی را در یک گروه برگزینید. تبلیغات شما به مناطقی که در این بخش انتخاب می‌کنید، نمایش داده خواهند شد.

تنظیمات Location در ساخت اکانت گوگل ادوردز

تنظیمات Location در ساخت اکانت گوگل ادوردز

 

پس از تکمیل این بخش لازم است موارد زیر را برای ساخت اکانت گوگل ادوردز تکمیل نمایید و سپس روی دکمه “Save And Continue” در انتهای صفحه کلیک کنید.

  • بودجه (Budget): مبلغی که حاضرید به طور روزانه برای کمپین تبلیغ خود پرداخت کنید را وارد نمایید. بودجه (Budget) به شما کمک می‌کند تا بفهمید تبلیغات گوگل ادوردز شما می‌توانند چند بار در هر روز نمایش داده شوند. 
  • شبکه‌ (Network): شبکه‌ای که تمایل دارید تبلیغات گوگل ادوردز شما در آن نمایش داده شوند را انتخاب کنید. امکان انتخاب دستگاه‌هایی (Devices) که قصد دارید تبلیغتان در آن‌ها ظاهر شود نیز در این بخش وجود دارد. 
  • کلمات کلیدی (Keywords): از عبارات جستجوی کلیدی که موجب دیده شدن بهتر تبلیغ شما می‌گردند، استفاده کنید.
  • هزینه (Bid): حداکثر مبلغی که حاضرید برای تبلیغ خود پرداخت نمایید را وارد کنید.
  • متن (Text): متن تبلیغ خود را بنویسید.

 

مرحله 4: تنظیمات نحوه پرداخت و اطلاعات مربوط به زمان

  1. کشور یا منطقه‌ای که در آن تراکنش مالی انجام می‌دهید را از طریق منوی کشویی انتخاب نمایید. پس از انتخاب این گزینه، سایر فیلدها به طور خودکار به روز رسانی می‌شوند. 
  2. اطلاعات پرداخت خود را وارد نمایید (مانند اطلاعات کردیت کارت) یا از کد تبلیغاتی (Promotional Code) استفاده کنید.
  3. در این بخش می‌توانید زمان (Time Zone) را نیز تنظیم کنید؛ دقت داشته باشید که تنظیمات زمان و ارز پس از ساخت اکانت گوگل ادوردز قابل تغییر نیستند.
  4. پس از اتمام این مراحل، تنظیمات را با کلیک روی دکمه “Save And Continue” ذخیره نمایید.

لازم به ذکر است که هزینه فعال‌سازی اکانت گوگل ادوردز یک بار دریافت می‌شود و این هزینه بسته به ارز مورد استفاده شما و محلی که از آن پرداخت انجام می‌دهید، متفاوت است.

 

سخن نهایی در مورد هزینه ساخت اکانت گوگل ادوردز

پرداخت هزینه تبلیغات در گوگل ادز از دو روش ممکن است. پرداخت اتوماتیک (Automatic Payment) اجازه پرداخت پس از کلیک کاربران بر روی تبلیغ را به شما می‌دهذ و زمانی هزینه مورد نظر از موجودی شما کسر می‌شود که به آستانه بودجه خود رسیده باشید و یا 30 روز از آخرین پرداخت شما گذشته باشد (هر کدام که زودتر اتفاق بیفتد).

از سوی دیگر در پرداخت عادی (Manual Payment)، شما هزینه تبلیغات گوگل ادوردز را از پیش پرداخت می‌کنید و در واقع هزینه‌ها از بودجه پرداخت شده توسط شما کسر می‌شوند. زمانی که موجودی پرداخت شما به اتمام برسد، تبلیغات متوقف می‌شوند تا دوباره هزینه آن را بپردازید.

 

شما می‌توانید همواره هزینه شارژ اکانت گوگل ادوردز خود را از طریق ادنیک و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بپردازید.