چگونه اکانت گوگل ادز بسازیم؟

چگونه اکانت گوگل ادز بسازیم؟

آیا آماده‌اید اکانت گوگل ادز بسازید و کار با آن را شروع کنید؟ برای ایجاد یک حساب ادوردز موفق باید 3 مرحله زیر را رعایت کنید:

 

  • یک وب سایت مناسب، کم و بیش خوش ساخت و قابل استفاده داشته باشید.

اکانت گوگل ادز (که قبلا با نام گوگل ادوردز شناخته می‌شد) کمک می‌کند افراد مناسبی که درباره موضوعی مرتبط به تبلیغ شما در گوگل سرچ می‌کنند، به صفحات فرود (landing pages) شما هدایت شوند. زمانی که این افراد وارد سایت شما می‌شوند، وظیفه شماست که آن‌ها را متقاعد کنید تا از سرویس شما استفاده کنند و تبدیل (Convert) انجام دهند.

برای دستیابی به این هدف، باید صفحات فرودی بسازید که مشتریان را مجاب به فعالیت در سایت شما کند. اگر صفحات فرود (landing pages) شما به هم ریخته باشد، مطالب مرتبط به موضوع کمی در آن قرار داده شده باشد و یا به هر صورتی به تبدیل (convert) کمک نکند، هرگونه هزینه‌ای که برای تبلیغ گوگل ادز می‌پردازید در واقع پول دور ریختن است. بنابراین باید دقت کنید که نکات مربوط به ایجاد صفحات فرود را رعایت کنید و همچنین به این نکته دقت کنید که داشتن صفحات فرود مخصوص موبایل مزیت به شمار می‌رود.

 

  • زمان و پول خود را به طور بلند مدت به گوگل ادز اختصاص دهید.

پتانسیل کامل اکانت شما از همان ابتدای ایجاد اکانت، مشخص نمی‌شود. باید بدانید که روش PPC (هزینه برای هر کلیک) شبیه به ماراتونی است که در طولانی مدت نتیجه می‌دهد.

ایجاد ساختار قوی برای سایت، گسترش لیست‌های کلمات کلیدی، تعیین کلمات کلیدی منفی (negative keywords) و صفحات فرود/ تبلیغ‌های آزمایشی فرآیندی زمان‌بر است. به علاوه، به احتمال زیاد شما کار خود را با امتیازهای کیفی (Quality Scores) ضعیفی آغاز خواهید کرد که بر جایگاه قرارگیری تبلیغ و نرخ کلیک (CPC) شما تاثیر منفی می‌گذارد. می‌توانید به چشم مشاهده کنید زمانی که مشخص می‌شود حساب گوگل ادز شما تجربه مثبت کاربری را به دنبال داشته است (که این معمولا حدود 4-6 هفته طول می‌کشد)، امتیازهای کیفی شما بهتر می‌شوند.

 

  • در چند هفته اول، به PPC گوگل ادز نیروی انسانی تخصیص دهید.

درست است که می‌توانید پس از آن که مدتی از کار کردن اکانت گوگل ادز شما گذشت، بنشینید و ریلکس کنید. ولی با این حال، همیشه اولین ماه کار با حساب گوگل ادز به تلاش بیش‌تری نیاز دارد. اگر تا به حال هیچ اکانت PPC ای را مدیریت نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا چند هفته را به مطالعه و آموزش در این زمینه بپردازید (حتی در صورت امکان توسط گوگل تایید (certify) شوید). زمانی که راه درست را بدانید، می‌توانید اکانت ساخته شده را مدیریت کنید (که این نیز ممکن است فرآیند نسبتا زمان‌بری باشد) و سپس برای چند هفته اول باید عملکرد خود را با دقت و مرتب بررسی کنید. با این که این کار از ابتدا دشوار است، نتیجه به دست آمده، ارزش آن را دارد که سخت برایش کار کنید.

اگر تمامی موارد بالا را رعایت می‌کنید، توصیه می‌کنیم زمانی را برای تنظیم استراتژی و تعیین اهداف خود برای سرچ پولی گوگل کنار بگذارید. یکی از مهم‌ترین موارد این است که چگونه تبدیل (conversion) را تعریف می‌کنید. تبدیل (conversion) عملی است که می‌خواهید کاربر بعد از کلیک روی تبلیغ و بازدید از صفحات فرود شما انجام دهد. تبلیغ‌کنندگان مختلف انواع مختلفی از تبدیل‌ها را می‌خواهند. مثلا یک سایت e-commerce (تجارت الکترونیک) کاربران خود را تشویق به خرید می‌کند، در حالی که یک لوله کش تبدیل را در دریافت اطلاعات کاربران یا تماس آن‌ها می‌بیند. همچنین مهم است که هزینه مالی یک تبدیل کامل را نیز مشخص کنید.3 مرحله برای ایجاد حساب گوگل ادز

 

مرحله 1:

افرادی که تحقیق و بررسی‌های لازم را انجام داده‌اند و آماده شروع به کار با اکانت گوگل ادز هستند، می‌توانند طبق مراحل زیر اکانت خود را راه‌اندازی کنند:

به آدرس www.ads.google.com بروید تا اکانت خود را راه‌اندازی کنید. در هنگام ایجاد اکانت، این انتخاب برای شما وجود دارد که حساب خود را با استفاده از اکانت Gmail فعلی خود ایجاد کنید یا یک اکانت جدید بسازید. منطقی‌تر است که یک اکانت Gmail جدید بسازید تا ایمیل شخصی شما پر از ایمیل‌های گوگل ادز نشود.

ایجاد اکانت گوگل ادز

ایجاد اکانت گوگل ادز

 

مرحله 2:

اکنون که اکانت شما ساخته شده است، باید تنظیمات چند مورد، از جمله time zone و ارزهای ارجح را انجام دهید.

تنظیمات اکانت گوگل ادز

تنظیمات اکانت گوگل ادز

 

مرحله 3:

بعد از انجام مراحل قبلی، شما باید اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید. دو نوع روش پرداخت برای استفاده از گوگل ادز وجود دارد: پرداخت اتوماتیک و پرداخت دستی.

پرداخت‌های اتوماتیک به شما امکان پرداخت پس از حاصل شدن کلیک‌ها را می‌دهند. بنابراین یا پس از رسیدن به آستانه اتمام بودجه از شما هزینه دریافت می‌شود و یا 30 روز پس از آخرین پرداخت شما (هر‌کدام که زودتر پیش بیاید).

در صورتی که روش پرداخت دستی را انتخاب کنید، در واقع مبلغی را به گوگل ادز پیش پرداخت می‌کنید و هزینه لازم از این بودجه پیش پرداخت شده کسر می‌گردد. زمانی که میزان مبلغ پیش پرداخت شده تمام شود، همه تبلیغات تا زمان پرداخت بعدی متوقف می‌شود.

شما می‌توانید از طریق کردیت کارت یا حساب بانکی پرداخت‌های خود را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که در صورتی که پرداخت با حساب بانکی را انتخاب می‌کنید، گوگل باید حساب بانکی مورد نظر را تایید کند که ممکن است کمی زمان ببرد. اگر عجله دارید که هر چه زودتر تبلیغات خود را فعال کنید، احتمالا کردیت کارت انتخاب بهتری می‌باشد.

در همین راستا شما می‌توانید برای شارژ اکانت گوگل ادز خود از خدمات شارژ اکانت گوگل ادوردز ادنیک استفاده کنید و درخواست خود را برای دریافت مشاوره در این زمینه ثبت نمایید.

پرداخت اکانت گوگل ادز

پرداخت اکانت گوگل ادز

 

اکنون شما به طور رسمی تبلیغ کننده روش PPC هستید و می‌توانید شروع به تنظیم و استفاده از اکانت خود نمایید. در این راه برای شما آرزوی موفقیت می‌کنیم.

 

 

منبع: WordStream