شارژ اکانت ادوردز با کدام ارز به صرفه‌تر است؟

شارژ اکانت ادوردز با کدام ارز به صرفه‌تر است؟

حتما می‌دانید که پس از ساخت حساب گوگل ادوردز، لازم است موقعیت زمان و نوع ارز خود را انتخاب کنید؛ اما باید این انتخاب را با دقت کافی انجام دهید. زیرا در گوگل ادوردز، امکان تغییر ارزی که انتخاب می‌کنید وجود ندارد و هزینه تبلیغات گوگل با همان ارز از حساب ادوردز شما کسر خواهد شد. طبیعتاً نوع ارزی که انتخاب می‌کنید به کشور، شرایط پرداخت و نفع مالی برای شما بستگی دارد. اما شارژ اکانت ادوردز با استفاده از کدام ارز به صرفه‌تر است؟ دلار آمریکا، لیر ترکیه، درهم امارات و یا بات تایلند؟

در این پست تلاش خواهیم کرد تا به سوال فوق پاسخ مناسبی بدهیم.هزینه شارژ اکانت ادوردز با ارزهای مختلف چه تفاوتی دارد؟

به طور کلی فرقی ندارد که از چه ارزی برای شارژ اکانت ادوردز خود استفاده می‌کنید، در هر صورت باید هزینه یکسانی بپردازید؛ یعنی اگر از ارزی غیر از دلار آمریکا برای شارژ استفاده می‌کنید نیز لازم است معادل آن به دلار را پرداخت نمایید.

مثلا اگر هزینه هر کلیک (CPC) معادل 15 سنت آمریکا و ارز پایه شما لیر باشد، معادل 15 سنت به لیر یعنی 0.86 لیر از شما کسر خواهد شد.

بنابراین هزینه شارژ اکانت ادوردز با استفاده از ارزهای مختلف، یکسان می‌باشد.

 

کدام ارز برای شارژ اکانت ادوردز مناسب‌تر است؟

اکنون که می‌دانیم استفاده از ارزهای مختلف برای شارژ گوگل ادوردز تفاوتی در هزینه آن ایجاد نمی‌کند، به انتخاب ارز می‌پردازیم.

انتخاب ارز مناسب برای این کار، از دو جنبه قابل بررسی است:

  • مقایسه قیمت ارزها به ریال

ارزی که انتخاب می‌کنید، در درجه اول به سهولت دسترسی شما به آن ارز و قیمت ریالی آن ارز بستگی دارد و به همین دلیل لازم است بر مبنای این عوامل، ارزی که برایتان به صرفه‌تر است را انتخاب نمایید. برای محاسبه هزینه شارژ اکانت ادوردز خود به ریال می‌توانید روش زیر را انجام دهید:

اگر برای مثال ارز پایه درهم امارات را برای شارژ گوگل ادوردز انتخاب می‌کنید، ابتدا نرخ تبدیل آن را از طریق گوگل بیابید:

usd to irr

شارژ اکانت ادوردز

 

سپس قیمت لحظه‌ای درهم به ریال را در نرخ تبدیل دلار به درهم ضرب کنید تا هزینه مورد نیاز برای شارژ اکانت گوگل ادوردز شما به ریال مشخص شود:

3.67 * 34,500 = 126,615 ریال

با توجه به این که در حال حاضر قیمت دلار 126,800 ریال می‌باشد، در این مثال مشاهده می‌کنیم که در زمان کنونی، استفاده از ارز درهم نسبت به دلار به صرفه‌تر است. البته لازم به ذکر است که این برتری ثابت نیست و با توجه به نوسانات ارزی تغییر می‌کند.

پس به طور کلی با استفاده از روش فوق می‌توانید هزینه هر ارز به ریال را به دست آورید و در نهایت، صرفه اقتصادی ارزهای مختلف را با یکدیگر  و همچنین با دلار مقایسه کنید.

 

  • پرداخت کسری از سنت آمریکا

شما با استفاده از دلار آمریکا تنها می‌توانید حساب خود را به صورت 1 سنت 1 سنت شارژ نمایید و برای مثال، امکان شارژ گوگل ادوردز به مقدار 1 و نیم سنت آمریکا وجود ندارد؛ اما با استفاده از ارزهای غیر دلاری که کسری از دلار آمریکا هستند، قادر به انجام این کار خواهید بود.

این موضوع برای اکانت‌های گوگل ادوردز که از 5,000 تا 10,000 کلیک دارند، تاثیر زیادی ندارد؛ ولی برای اکانت‌های پر کلیک عاملی موثر به شمار می‌رود.

 

 نتیجه‌گیری

به طور کلی می‌توان گفت که شارژ اکانت ادوردز با استفاده از ارزهای مختلف از نظر قیمت تفاوت خاصی ندارد و انتخاب ارز کاملا به میزان دسترسی شما به یک ارز و استراتژی و توصیه‌های مدیریت حساب شما بستگی دارد.

در حال حاضر، گروه ادنیک ارزهای دلار آمریکا، لیر ترکیه، درهم امارات و بات تایلند را بدون کارمزد افزوده برای شارژ اکانت گوگل ادوردز ارائه می‌دهد؛ شما می‌توانید برای مشاهده قیمت‌های شارژ اکانت ادوردز به لیر، دلار، درهم و بات تایلند به صفحه اصلی سایت ادنیک مراجعه نمایید و هزینه تبلیغ در گوگل ادوردز را بپردازید.